Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu - SITS.org.pl
Sekcje specjalne dla:
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu jest podmiotem odpowiedzialnym za szkolenie kadr instruktorskich na terenie Polski.

Ogłoszenia - PRACANewsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco co dzieje się w naszym serwisie, zapisz się do Newslettera


                


Reklama

Dobra literatura

 Tytuł: "Snowboard - technika, metodyka, szkolenie." , 1999

 Autor: Powolny Lech, Kunysz Piotr, Wyszkowska Ewa

 WydawnictwoCOS, W-wa 1999

Opis: Poradnik szkoleniowo-metodyczny powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie szkół snowboardu i sekcji snowboardu uczniowskich klubów sportowych. Komisja Szkoleniowa PZS zdecydowała się zebrać dotychczasowe doświadczenia , prezentując wypracowany w Polsce punk widzenia. Polscy zawodnicy należą do europejskiej i światowej czołówki snowboardzistów. Nasze polskie doświadczenia współtworzą więc nurt rozwojowy snowboardu.

 

Tytuł: "Snowboard - śladami instruktora",  2002

Autor: Kunysz Piotr

Wydawnictwo: Almapress, W-wa, 2002, Wydanie V

Opis: Snowboard jest sportem bezpiecznym i przyjemnym pod warunkiem, że uprawia się go zgodnie z pewnymi zasadami. Książka niniejsza jest zbiorem takich właśnie zasad, od słownictwa poczynając a na ćwiczeniach, doborze i ustawieniu sprzętu kończąc. Podręcznik ten stanowi kompendium wiedzy dla początkujących, ale mogą też z niego korzystać zaawansowani snowboardziści. Omawia najnowsze techniki jazdy, bazuje na najświeższych doniesieniach literatury oraz własnych, wieloletnich doświadczeniach autora. Jeden z rozdziałów dotyczy freestylu, który choć jest głównym motorem napędowym snowboardu, nie doczekał się w Polsce, jak do tej pory, ani jednego opracowania.

 


 

 

Tytuł: "Teoretyczne podstawy wybranych dyscyplin sportowych", 2006

Pod red. Kunysz Piotr

Wydawnictwo: AWF Wrocław, 2006

Opis: Sporty zimowe znane są od zarania dziejów. Od zarania dziejów też stale się rozwijają – pojawiają się nowe dyscypliny oraz konkurencje, zmienia się sprzęt, modyfikacji ulega technika jazdy, przepisy sportowe oraz metody nauczania. Rosną jednocześnie wymagania zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu na stoku czy zimowym turystycznym szlaku. Aby tym wymaganiom sprostać, współczesny instruktor powinien nie tylko doskonale jeździć, ale też znać zasady doboru sprzętu, jego konserwacji itd. Teoretyczne podstawy wybranych dyscyplin zimowych to podręcznik dla studentów, instruktorów i nauczycieli sportów zimowych omawiający właśnie takie zagadnienia. W kompendium tym zawarto podstawowe wiadomości o wybranych dyscyplinach, ich historii, o technice jazdy, bezpieczeństwie w górach i metodyce nauczania, a także wszelkie nowości. Oprócz rozdziałów o tradycyjnym narciarstwie zjazdowym czy biegowym znajdują się w nim części poświęcone snowboardowi, freeskiingowi oraz narciarstwu osób niepełnosprawnych – dyscyplinom będącym obecnie przedmiotem dużego zainteresowania instruktorów i specjalistów z zakresu sportów zimowych w naszym kraju.

 


 

Tytuł: "Poradnik Snowboard Fan"

Autor: Marciniak Mikołaj

Wydawnictwo: Pascal, Bielsko-Biała, 2007

Opis: Snowboard to poradnik dla obecnych i przyszłych fanów tego sportu autorstwa Mikołaja Marciniaka, licencjonowanego instruktora i wicemistrza Polski Instruktorów w 2004 r. Poradnik jest nie tylko funkcjonalny, aktywny i niezbędny, ale przede wszystkim fantastyczny. Dlaczego? Dlatego że w wyczerpujący i czytelny, ale równocześnie interesujący i obrazowy sposób opisuje wszystkie zagadnienia snowboardowe, w tym także freestylowe. Szybko zrozumiesz, czym się to (czyli snowboard) je... Opisy uzupełniają zdjęcia sprzętu i techniki jazdy oraz sekwencyjne ujęcia, istotne dla prezentacji ewolucji i tricków. Oczywiście same zdjęcia i rysunki nie wystarczą. Przeczytaj poradnik i dokładnie przeanalizuj zdjęcia, a potem popróbuj na stoku! Nie omijaj fragmentów dotyczących zasad bezpieczeństwa i przygotowania mięśni do sezonu. Poradnik pomoże Ci również wybrać szkołę snowboardową i pozwoli, dzięki tekstom o snowboardowych konkurencjach sportowych i opisach pokrewnych sportów, popisać się w towarzystwie wiedzą. Poradnik rekomenduje Komisja Szkolenia Polskiego Związku Snowboardu oraz znany, nie tylko w świecie snowboardzistów, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006 i wielokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie Mateusz Ligocki.

 


Tytuł: "Sporty śnieżne. Stan i perspektywy badań", 2008

Pod red. Śleżyński Jan, Juras Grzegorz

Wydawnictwo: AWF Katowice, 2008

Opis: Praca proponując cykliczne konferencje naukowe "Sport śnieżne" oraz pierwszą monograficzną publikację jako efekt tego początkowego dyskursu organizatorzy mieli na względzie spojrzenia w przód, skierowania myślenia na tory, które mają wyprowadzać poza zaklęte kręgi niemożności i ograniczeń. Naukowe spojrzenie na rzeczywistość daje taką szansę i warto z niej skorzystać. Zaproszenie skierowano więc do wszystkich środowisk naukowych, trenerskich, szkoleniowych i organizacujnych, a także do pojedynczych osób, którym bliskie są zobiektywizowane wypowiedzi, którzy wynikami swoich badań, spostrzeżeń i przemyśleń chcą dzielić sięz innymi oraz wpływać na stan i kierunki rozwoju sportów śnieżnych.

 


 

 Tytuł: "Snowboard- podstawy freestylu" + DVD

Autor: Traczyk Krzysztof

Wydawnictwo: SITS, 2010

Opis: Snowboard w naszym kraju obok narciarstwa jest drugim najpopularniejszym sportem zimowym, jedna z jego odmian – freestyle – przyciąga mnóstwo osób chcących wykonywać przeróżne akrobacje na desce. Zanim jednak ktokolwiek dojdzie do poziomu kilkunastometrowych skoków z rotacją czy pokonywania łamanych przeszkód (raili), musi przebrnąć przez etap nauki jazdy na snowboardzie i podstaw freestylu. Stąd pomysł, aby stworzyć poradnik, dzięki któremu przejście przez etap podstaw freestylu będzie szybsze, przyjemniejsze i przede wszystkim bezpieczne.

 


 

Tytuł: "Snowboard. Gry, zabawy i ćwiczenia"

Autor: Kunysz Piotr, Sabat Urszula

Wydawnictwo: AWF Wrocław, 2011

Opis: Opracowanie zawiera około 200 zabaw i gier ruchowych, które mogą być stosowane w różnych częściach zajęć snowboardowych. Ćwiczenia dotyczą głównie technik jazdy i najprostszych elementów free style’u. Mają m.in. zachęcić instruktorów snowboardu do twórczej pracy i dodać im odwagi w poszukiwaniu nowych, własnych ćwiczeń.


Tytuł: "Rozprawy naukowe AWF Wrocław, nr 31"

Pod red. Kunysz Piotr

Wydawnictwo: AWF Wrocław, 2011

Copyright © 2010 SITS.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunki korzystania Polityka prywatności SITS Design: Wojciech Kozłowski CMS: WB NET
Sponsorzy:

Lista sponsorów